Paladyn

(image)

Paladyni są rycerzami najwyższej cnoty, którzy poprzysięgli wierność nie królowi i koronie, lecz ideałom rycerskim i pieczy nad wszystkim, co dobre. Choć służą w wielu armiach różnych królestw, w pierwszej kolejności są najczęściej lojalni własnym bractwom - tajemnym zakonom klasztornym, które sięgają ponad granicami politycznymi i kulturowymi. Władcy są często wobec nich nieufni, gdyż lojalność paladyna bywa tylko tak trwała, jak rzekoma cnotliwość suwerena. Co bardziej ambitni i bezwzględni władcy podejmują niekiedy próby skompromitowania lub skłócenia tajemnych bractw lub - co jest rzadziej praktykowane - knują misterne intrygi mające ma celu utrzymanie tych niezłomnie lojalnych żołnierzy w swojej służbie.

Paladyni nie są na ogół aż tak potężni, jak prowadzący większość armii wielcy rycerze, lecz mimo to są doskonałymi żołnierzami. Co więcej, z racji swej mądrości i pobożności, ci rycerze-mnisi posiadają niezwykłe zdolności walki ze stworzeniami magicznymi i nadprzyrodzonymi, a większość potrafi również opatrzyć rany towarzyszy broni.

Uwagi specjalne: Atak szarżą podwaja zadawane i otrzymywane obrażenia. Nie odnosi się to do obrony. Astralny atak tej jednostki zadaje ogromne obrażenia nieumarłym, a skromniejsze istotom żyjącym. Jednostka posiada umiejętności leczenia.

(portrait)

Information

Awansuje z:Rycerz
Awansuje na:
Koszt:58
PŻ: 65
Ruchy:8
XP: 150
Poziom: 3
Charakter:lawful
Id: Paladin
Zdolności:leczy +4

Ataki (damage × count)

(image)miecz
wręcz
8 × 5
astralny
(image)lanca
wręcz
15 × 2
kłująca
szarża

Odporności

(icon) sieczna20% (icon) kłująca-20%
(icon) obuchowa30% (icon) ogień0%
(icon) chłód0% (icon) astralny60%

Teren

TerenKoszt ruchuObrona
(icon) Bagno420%
(icon) Fungus420%
(icon) Góry0%
(icon) Głęboka woda0%
(icon) Jaskinia420%
(icon) Las330%
(icon) Nie do przejścia0%
(icon) Piasek230%
(icon) Płaski140%
(icon) Płytka woda420%
(icon) Rafa330%
(icon) Wioska140%
(icon) Wzgórza240%
(icon) Zamarznięty230%
(icon) Zamek140%
Last updated on Fri Apr 20 11:51:04 2018.