Naga Zefir / Nagini Zefir

(image) (image)

Wśród nagów z południa krąży ciekawa opowieść o Duchu Powietrza o imieniu Zefra i jego eterycznym czakramie:

W dalekiej przeszłości żył sobie pewien posiadacz czakramu, który posiadł legendarną umiejętność. Mówi się, że potrafił on ledwie muśnięciem ostrza przecinać w pół morza, powalić tysiące przeciwników nim ktokolwiek z nich zdoła się do niego zbliżyć czy odbić tysiąc strzał, nie będąc przeszytym przez ani jedną z nich. Znany był jako Xylrix, nawałnica, i był wojownikiem, którego arogancja równała się jego talentowi. Zawsze chętnie przechwalał się swym męstwem każdemu, kto go obserwował. Jednak pewnego dnia, w trakcie swoich popisów przed bandą młodych nagiń postanowił obrać za swój cel święte drzewo Allnai.

"Obserwujcie" krzyknął i przeciął drzewo przez środek w pół.

Wtedy wiatr zerwał się i otoczył go. Głos Ducha Powietrza odbiło się echem w jego uszach: "Uważasz siebie za potężnego na tyle, by zgładzać me nieszczęsne potomstwo? Mimo twego talentu, żaden śmiertelnik nie powinien lekceważyć bogów, którzy im towarzyszą".

Odrzekł mu: "Stan do walki, duchu. Nie znam strachu przed tobą. Żaden oręż, stal, woda ni wiatr nie przebije moich pierścieni".

Wiatr zerwał się, wirując coraz szybciej. Nawałnica wichury wirowała i wirowała w wirującym tańcu wściekłości. Poczuł, że unosi się nad ziemią, obracając w zawrotnym tempie, będąc już tylko na łasce lub niełasce gniewu Zefry. Z twarzą zwróconą ku górze w przerażeniu puścił swoje ostrza i nagle ujrzał coś w wirującej burzy - wirujący ruch pierścieniowych czakramów, wzorowanych na samym wietrze.

Jak raptownie pojawiła się burza, tak samo szybko ta zniknęła, zostawiają Xylrixa z widokiem jego rozstrzaskanych broni. Gdy po kilku dniach wrócił do swego domu, ogłosił swoje nowe imię: Zefir, wojownik w służbie wiatru, który napędza jego ostrza.

Podczas gdy stare opowieści nakłaniają dziedziców Zefira do skupiania się na rzucanych ostrzach, bynajmniej nie oznacza to, że są słabi w walce wręcz, ponieważ niezrównoważony czakram można wzmocnić kolcami i mniejszymi ostrzami.

(portrait)
(portrait)

Information

Advances from: Naga pierścieniomiot
Advances to:
Cost: 46
HP: 53
Moves: 7
XP: 150
Poziom: 3
Charakter:neutralny
Id: Naga Zephyr
Abilities:

Attacks (damage × count)

(image)czakram(blade attack) sieczna7 × 4(melee attack) wręcz
(image)czakram(blade attack) sieczna9 × 4(ranged attack) na odległość

Odporności

(icon) sieczna0% (icon) kłująca0%
(icon) obuchowa0% (icon) ogień0%
(icon) chłód0% (icon) astralny0%

Terrain

TerrainMovement CostDefense
(icon) Bagno160%
(icon) Grzybnia240%
(icon) Góry550%
(icon) Głęboka woda160%
(icon) Jaskinia250%
(icon) Las350%
(icon) Nie do przejścia0%
(icon) Nieprawdziwy całun0%
(icon) Piasek160%
(icon) Płaski250%
(icon) Płytka woda160%
(icon) Rafa przybrzeżna270%
(icon) Wioska160%
(icon) Wzgórza350%
(icon) Zamarznięty220%
(icon) Zamek250%
Last updated on Thu May 23 00:44:47 2024.