Wydmowy obieżyświat

(image)

Fragment dziennika Balaha, Obserwatora Wydm:

"... To już szósty dzień. Szósty dzień pogoni przez pustynię bez ani jednej chwili snu lub odpoczynku... ale nie potrzebuję go. Krwawooka roka pożarła już zbyt wiele zwierząt z naszego stada. Muszę się jej pozbyć zanim członkowie karawany umrą z głodu. Ślady doprowadziły mnie aż tutaj i nie ważne jak daleko ta bestia będzie uciekać, będę podążał za nią.

… niech to szlag! Ten stwór był zaledwie kilkaset kroków ode mnie, lecz słońce osłabiło moją celność! Wypuściłem kilka strzał w stronę tej paskudy, ale udało mi się ją zaledwie spowolnić. Mimo to zdaje mi się, że zaczyna ją dopadać zmęczenie. Jeśli dopisze mi szczęście dorwę ją zanim doleci do gór.

… Dzień jedenasty. W momencie, w którym bestia wylądowała na wzgórzu próbowałem ją osaczyć, lecz poza nią znalazłem tam trzy inne roki. Nie spodziewałem się tego. Roki są okrutnymi stworzeniami, kiedy się do nich za bardzo zbliży. Już walka z jedną roką jest trudna, a co dopiero z czterema na raz! Na szczęście zabrałem ze sobą drugi topór. Bez niego zapewne byłbym poważnie ranny. Tymczasem czekam, aż moja noga zostanie odpowiednio opatrzona zanim wrócę, by zająć się pozostałymi dwoma stworami. Może wtedy znajdę trochę czasu, by coś zjeść i odpocząć.

… sam jestem zaskoczony, że przeszedłem prawie połowę Północnych Wydm w trakcie tych dwudziestu jeden dni mojej ekspedycji. Taka trasa zajęłaby karawanie około trzech miesięcy, ale stawiam, że okoliczności mojej podróży są dla nich poniekąd łagodzące. Dobra wiadomość jest taka, że udało mi się po drodze zdobyć trochę solonego mięsa roki. Zawsze to jakaś przekąska dla dzieciaków. Dobrze będzie również znowu spotkać się z innymi obieżyświatami. Moja opowieść pewnie nie będzie brzmiała dla nich imponująco, ale przynajmniej poczyniłem jakieś postępy od czasów mojej poprzedniej przygody z wiwerną…"

 

Information

Advances from: Wydmowy odkrywca
Advances to:
Cost: 55
HP: 62
Moves: 6
XP: 150
Poziom: 3
Charakter:półmroczny
Id: Dune Wayfarer
Abilities:

Attacks (damage × count)

(image)topór(blade attack) sieczna8 × 4(melee attack) wręcz
(image)łuk kompozytowy(pierce attack) kłująca8 × 4(ranged attack) na odległość

Odporności

(icon) sieczna0% (icon) kłująca20%
(icon) obuchowa0% (icon) ogień0%
(icon) chłód0% (icon) astralny10%

Terrain

TerrainMovement CostDefense
(icon) Bagno230%
(icon) Grzybnia250%
(icon) Góry260%
(icon) Głęboka woda0%
(icon) Jaskinia240%
(icon) Las250%
(icon) Nie do przejścia0%
(icon) Nieprawdziwy całun0%
(icon) Piasek150%
(icon) Płaski140%
(icon) Płytka woda320%
(icon) Rafa przybrzeżna230%
(icon) Wioska160%
(icon) Wzgórza260%
(icon) Zamarznięty320%
(icon) Zamek160%
Last updated on Mon Jul 15 00:44:29 2024.