Púštny pútnik

(image)

Z denníka Balaha, Strážcu dún:

“... Dnes to bol šiesty deň. Šesť dní prenasledovania púšťou bez spánku, bez odpočinku... ale ja nevyžadujem ani jedno. Bloodeye Roc ukradol príliš veľa môjho stáda na svoje pažravé hodovanie. Musím sa toho zbaviť skôr, ako karavána vyhladne. Sledoval som ho doteraz a bez ohľadu na to, ako ďaleko utečie, budem ho nasledovať.

... odpáliť to! To stvorenie bolo len pár stoviek krokov od nás, ale v mojich očiach bolo slnko! Podarilo sa mi dopadnúť na tú nepríjemnú vec niekoľko šípov, ale len toľko, aby som ju spomalil. Napriek tomu sa mi zdá, že je to únavné rýchlejšie ako ja. Pri troche šťastia to stihnem skôr, než sa dostane do hôr.

... Deň jedenásty. Keď som pristál na svahu, zahnal som tvora do kúta, ale boli tam ďalšie tri, s ktorými som nerátal. Rocs sú zúrivé stvorenia v tesnej blízkosti. Boj s jedným už nie je jednoduchá úloha, ale so štyrmi naraz? Mám šťastie, že som si priniesol druhú sekeru, inak by som počas bitky utrpel ťažké zranenie. Tak ako to je, čakám, kým sa mi gáza prilepí na nohu, kým sa vrátim a zabijem posledných dvoch. Možno si potom konečne nájdem čas na jedenie a oddych.

... aj mňa prekvapuje, že som počas svojej dvadsaťjedendňovej výpravy precestoval takmer polovicu severných dún. Karaváne by cesta trvala takmer tri mesiace, ale predpokladám, že okolnosti okolo mojej cesty boli trochu poľahčujúce. Na druhej strane, cestou sa mi podarilo zaobstarať slané mäso, ktoré by malo byť pre deti výbornou pochúťkou. Bude tiež príjemné opäť vidieť niektorých ďalších Wayfarerov. Môj príbeh pre nich možno nebude taký pôsobivý, ale je to aspoň zlepšenie oproti môjmu predchádzajúcemu stretnutiu s wyvernou...“

 

Information

Advances from: Púštny objaviteľ
Advances to:
Cost: 55
HP: 62
Moves: 6
XP: 150
Úroveň: 3
Príslušnosť: na rozhraní
Id: Dune Wayfarer
Abilities:

Attacks (damage × count)

(image)sekera(blade attack) sečný8 × 4(melee attack) zblízka
(image)skladaný luk(pierce attack) bodný8 × 4(ranged attack) na diaľku

Odolnosti

(icon) sečný0% (icon) bodný20%
(icon) tupý0% (icon) oheň0%
(icon) mráz0% (icon) mystický10%

Terrain

TerrainMovement CostDefense
(icon) Dedina160%
(icon) Falošné odkrývanie0%
(icon) Hlboká voda0%
(icon) Hory260%
(icon) Hrad160%
(icon) Huby250%
(icon) Jaskyňa240%
(icon) Kopce260%
(icon) Les250%
(icon) Močiar230%
(icon) Nepriechodné0%
(icon) Piesok150%
(icon) Plytká voda320%
(icon) Pobrežný útes230%
(icon) Rovina140%
(icon) Zamrznuté320%
Last updated on Wed Jul 17 00:45:18 2024.