Kumul Piyade

(image)

Kumul Piyadesi Balah'ın günlğünden:

“...Bugün altıncı gündü. Altı gün boyunca çölde uykusuz, dinlenmeden takip... ama ikisine de ihtiyacım yok. Kızılgözlü Anka, açgözlü ziyafeti için sürümün çoğunu çaldı. Karavan açlıktan ölmeden önce ondan kurtulmalıyım. Şimdiye kadar izini sürdüm ve ne kadar uzağa kaçarsa kaçsın peşinden gideceğim.

... Lanet olsun! Yaratık sadece birkaç yüz adım ötemdeydi ama güneş gözümü aldı! Can sıkıcı şeye birkaç ok isabet ettirmeyi başardım, ama sadece onu yavaşlatmaya yetecek kadar etkili oldu. Yine de benden daha çabuk yoruluyor gibi görünüyor. Şansım yaver giderse dağlara ulaşmadan yakalarım.

... 11. Gün. Yaratığı yamacı indikten sonra köşeye sıkıştırdım ama hesaba katmadığım üç tane daha vardı. Ankalar, yakın çevrede yaşayan vahşi yaratıklardır. Biriyle savaşmak zaten basit bir iş değil, aynı anda dört mü? İkinci baltamı getirdiğim için şanslıyım, yoksa o savaş sırasında ciddi şekilde yaralanabilirdim. Son ikisini öldürmek için geri dönmeden önce gazlı bezin bacağıma oturmasını bekliyorum. Belki daha sonra yemek yiyip dinlenmek için zaman bulabilirim.

... yirmi bir günlük keşif gezimde Kuzey Kum Tepeleri'nin neredeyse yarısını geçmiş olmam beni bile şaşırtıyor. Kervanın bu yolculuğu yapması yaklaşık üç ay alacaktı, ancak yolculuğumu kuşatan koşulların biraz hafifletici olduğunu düşünüyorum. İşin iyi tarafı, yol boyunca çocuklar için iyi bir besin kaynağı olacak biraz tuzlu anka eti temin edebildim. Piyade arkadaşlarımın bazılarını tekrar görmek de güzel olacak. Hikayem onlar için o kadar etkileyici olmayabilir, ama en azından kum ejderi ile önceki karşılaşmama göre bu da bir gelişmedir..."

 

Information

Advances from: Kumul Öncü
Advances to:
Cost: 55
HP: 62
Moves: 6
XP: 150
Seviye: 3
Yönelim: intikalî
Id: Dune Wayfarer
Abilities:

Attacks (damage × count)

(image)balta(blade attack) kesme8 × 4(melee attack) yakın
(image)karma yay(pierce attack) delme8 × 4(ranged attack) menzilli

Dirençler

(icon) kesme0% (icon) delme20%
(icon) darbe0% (icon) ateş0%
(icon) soğuk0% (icon) gizemli10%

Terrain

TerrainMovement CostDefense
(icon) Bataklık230%
(icon) Dağlar260%
(icon) Derin Su0%
(icon) Donmuş320%
(icon) Düz140%
(icon) Kale160%
(icon) Kayalık Sahil230%
(icon) Kum150%
(icon) Köy160%
(icon) Mantar250%
(icon) Mağara240%
(icon) Orman250%
(icon) Sahte Örtü0%
(icon) Sığ Su320%
(icon) Tepeler260%
(icon) Yürünmez0%
Last updated on Wed May 29 00:45:57 2024.