Wesnoth logo
Wesnoth Units database

Mag

(image) (image)

Ludzie często zastanawiają się nad prawami rządzącymi światem, w którym żyją. Niektórzy podjęli jednak starania, by wyjść poza bierną kontemplację i uczynić poznanie tych praw głównym celem swojego życia. Magowie wiele lat spędzili na naukach i zgromadzili wiedzę wyróżniającą ich spośród innych ludzi. W świecie, w którym niewielu potrafi czytać i pisać, ci mężczyźni i kobiety poświęcili się całkowicie pogoni za wiedzą. Ich szeregi pełne są zarówno szlachetnie urodzonej młodzieży, jak i tych, którzy szukali ucieczki od intelektualnej pustki narzuconej przez pracę fizyczną.

Ironią jest, że z całą zgromadzoną przez siebie wiedzą i cichym monopolem na jej wykorzystanie, magowie jako społeczność mogliby bez problemu rządzić innymi, gdyby tylko spróbowali. Jednakże nie miłują oni ani pieniędzy, ani władzy, a tym, którzy uważają poznawanie magii za odpowiedni sposób osiągnięcia tych celów, często brakuje zapału koniecznego do osiągnięcia prawdziwego mistrzostwa.

Choć magowie nie wyróżniają się siłą fizyczną ani znajomością wojennego rzemiosła, ich umiejętności bywają bardzo użyteczne na polu bitwy.

Uwagi specjalne: Jednostka dysponuje atakami magicznymi, które zawsze mają wysoką szansę trafienia przeciwnika.

Awansuje z:
Awansuje na: Biały mag Czerwony mag
Koszt:20
PŻ: 24
Ruchy: 5
PD: 60
Poziom: 1
Charakter:praworządny
IDMage
Zdolności:
(image)kostur
obuchowa
5 - 1
wręcz
(image)pocisk
ogień
7 - 3
na odległość
magiczny
Odporności:
sieczna0%
kłująca0%
obuchowa0%
ogień0%
chłód0%
astralny20%
TerenKoszt ruchuObrona
Bagno320%
Grzybowy gaj250%
Góry360%
Głęboka woda-0%
Jaskinia240%
Las250%
Nie do przebycia-0%
Nie do przejścia-0%
Piasek230%
Płaski140%
Płytka woda320%
Rafa230%
Wioska160%
Wzgórza250%
Zamarznięty320%
Zamek160%