Wesnoth logo
Wesnoth Units database

Mág
Čarodějka

(image) (image)

Lidé často přemýšlejí nad fungováním přírodních zákonitostí světa, ve kterém žijí. Někteří zajdou dál a od neškodného hloubání se dostávají k podrobnějšímu studiu a to se pak stává i jejich živobytím. Mágové hodní svého označení tráví celé roky učením a shromažďují vědomosti, které je odlišují od běžných smrtelníků. Tito muži a ženy, kteří se plně oddali vědění, stojí v kontrastu ke světu v němž žijí a kde jen málo lidí umí číst a psát. Jejich řady jsou plny nadějných šlechtických dětí, anebo těch kteří hledají únik z intelektuální prázdnoty, kterou přináší život strávený manuální prací.

Je ironií, že se všemi nashromážděnými vědomostmi a nesporným monopolem v této oblasti by společenství mágů mohlo vládnout celé společnosti, kdyby však chtěli. Nemilují doopravdy peníze ani moc a ti kteří studují magii jako prostředek k dosažení něčeho takového málokdy mají dost odhodlání stát se skutečnými mistry.

Jakkoliv jsou mágové fyzicky křehcí a běžnému boji neuvyklí, vládnou jistými schopnostmi, které jsou v bitvě velmi užitečné.

Zvláštní rysy: Tato jednotka používá magické útoky, které mají vždy velkou šanci zasáhnout protivníka.

Povyšuje z:
Povyšuje na: Bílý mág Červený mág
Cena: 20
životů: 24
Pohyby: 5
zkušeností: 60
Level: 1
Příslušnost: zákonná
IDMage
Schopnosti:
(image)hůl
úder
5 - 1
zblízka
(image)střela
oheň
7 - 3
na dálku
magické
Odolnosti:
čepel0%
bodnutí0%
úder0%
oheň0%
chlad0%
nezemský20%
TerénBodů pohybuObrana
Hluboká voda-0%
Hory360%
Houbový háj250%
Hrad160%
Jeskyně240%
Kopce250%
Les250%
Mokřina320%
Mělká voda320%
Neprůchozí-0%
Neschůdný-0%
Plochý140%
Pobřežní útes230%
Písek230%
Vesnice160%
Zmrzlý320%