Pouštní poutník

(image)

Z deníku Balaha, pouštního strážce:

„... Dnes to byl šestý den. Šest dní pronásledování skrz poušť bez spánku a bez odpočinku..., ale nevyžaduji ani jedno. Rudooký Noh ukradl z mého stáda příliš mnoho kusů pro své dravé hodování. Musím se ho zbavit, než karavana vyhladoví. Sledoval jsem ho tak daleko. A bez ohledu na to, jak daleko uprchne, ho budu sledovat dál.

... zatraceně! Ten tvor byl jen pár set kroků daleko, ale byl jsem oslněn sluncem! Podařilo se mi vstřelit pár šípů do té nepříjemné věci. Ale posloužilo to jen k tomu, že jsem ho zpomalil. Stále se však zdá, že je až únavně rychlejší než jsem já. S trochou štěstí ho dostihnu, než se dostane do hor.

... jedenáctý den. Poté, co přistál na svahu, jsem tu stvůru zahnal do kouta. Ale objevili se další tři, s kterými jsem nepočítal. Ptáci Nohové jsou v přímém zápolení divocí protivníci. Už bojovat s jedním není jednoduchý úkol, ale se čtyřmi najednou? Mám štěstí, že jsem s sebou měl druhou sekeru, jinak bych byl během té bitvy těžce raněn. Teď si obvazuji zraněnou nohu a čekám, až to zabere. Potom se vrátím zabít poslední dva. Možná si pak konečně najdu čas na jídlo a odpočinek.

... i pro mě je překvapením, že jsem při své jednadvacetidenní expedici procestoval téměř polovinu Severní pouště. Karavaně by to trvalo téměř tři měsíce. Předpokládám ale, že je to tím, že jsem cestoval poněkud nalehko. Kladem této cesty je, že se mi podařilo obstarat trochu soleného masa z ptáků Nohů. To by pro děti mohla být dobrá pochoutka. Také bude hezké znovu vidět některé z ostatních poutníků. Můj příběh na ně možná nebude působit tak strhujícím dojmem, ale oproti mému předchozímu setkání s wyvernou je to přinejmenším zlepšení...“

 

Information

Advances from: Pouštní průzkumník
Advances to:
Cost: 55
HP: 62
Moves: 6
XP: 150
Úroveň: 3
Příslušnost: šerý
Id: Dune Wayfarer
Abilities:

Attacks (damage × count)

(image)sekera(blade attack) čepel8 × 4(melee attack) zblízka
(image)kompozitní luk(pierce attack) bodnutí8 × 4(ranged attack) na dálku

Odolnosti

(icon) čepel0% (icon) bodnutí20%
(icon) úder0% (icon) oheň0%
(icon) chlad0% (icon) nezemský10%

Terrain

TerrainMovement CostDefense
(icon) Falešné zahalení tmou0%
(icon) Hluboká voda0%
(icon) Hory260%
(icon) Houby250%
(icon) Hrad160%
(icon) Jeskyně240%
(icon) Kopce260%
(icon) Les250%
(icon) Močál230%
(icon) Mělká voda320%
(icon) Neprůchodný0%
(icon) Plochý140%
(icon) Pobřežní útes230%
(icon) Písek150%
(icon) Vesnice160%
(icon) Zmrzlý320%
Last updated on Tue Jul 16 00:41:33 2024.