Wesnoth logo
Wesnoth Units database

Myśliwy

(image)

Choć dla szlachty myślistwo to tylko popularny sport, dla plebsu bywa ono źródłem utrzymania. Jak każde rzemiosło, również i myślistwo ma swoich mistrzów. Myśliwi znają wszystkie tajniki polowania, sprawnie poruszają się po bezdrożach i są doskonałymi tropicielami. Świetnie władają też łukiem, a dzięki wielu latom doświadczenia potrafią celnie razić cele ruchome i ukryte wśród roślinności - w przeciwieństwie do łuczników wojskowych, którzy w garnizonach nierzadko ćwiczą tylko strzelanie do tarczy.

Z usług doświadczonych myśliwych korzysta każda grupa ludzi zamieszkująca lub przemierzająca dzikie tereny, niezależnie od tego, czy prawa chroni, czy raczej unika. Nawet sama przyroda potrafi zaskoczyć groźnymi niespodziankami, toteż dowódca oddziału, który nie skorzysta z usług takiego przewodnika, ryzykuje w dzikiej głuszy straty w ludziach. Dobry przewodnik w lesie pomaga uniknąć niepotrzebnych ofiar, wskazuje łatwiejsze ścieżki i dostarcza prowiant, a jego umiejętności łucznicze bywają nieocenione w walce.

Uwagi specjalne: Umiejętności strzeleckie tej jednostki powodują, że ma ona wysoką szansę trafienia przeciwników, ale tylko podczas ataku.

Awansuje z: Traper
Awansuje na:
Koszt:54
PŻ: 57
Ruchy: 5
PD: 150
Poziom: 3
Charakter:chaotyczny
IDHuntsman
Zdolności:
(image)sztylet
sieczna
5 - 4
wręcz
(image)łuk
kłująca
9 - 4
na odległość
strzelec wyborowy
Odporności:
sieczna0%
kłująca0%
obuchowa0%
ogień0%
chłód0%
astralny20%
TerenKoszt ruchuObrona
Bagno260%
Grzybowy gaj250%
Góry360%
Głęboka woda-0%
Jaskinia240%
Las260%
Nie do przebycia-0%
Nie do przejścia-0%
Piasek230%
Płaski140%
Płytka woda320%
Rafa230%
Wioska160%
Wzgórza250%
Zamarznięty320%
Zamek160%