Wesnoth logo
Wesnoth Units database

Paladin

(image)

Paladinové jsou nejoddanější z rytířů, kteří nezasvětili své zbraně službě králi a koruně, nýbrž samotným ideálům - rytířskosti a službě všemu, co je dobré. Neslouží ve světských armádách; spíše se organizují podle vlastní vůle, obvykle do tajných mnišských řádů, které se nacházejí na pomezí politických a kulturních hranic. Vládce to částečně zneklidňuje - věrnost paladinů závisí na jejich ctnosti, což nemusí být tak snadno dosažitelná hodnota. Vladaři, jejichž mysl se ubírá temnějšími cestičkami, se nezřídka pokoušejí jejich řady ponížit a rozmělnit, ve zřídkavějších případech pak vymýšlejí různé lsti, aby si uchovali jejich pevnou oddanost.

Paladinové nejsou tak strašlivými válečníky jako velcí rytíři, elitní jednotky mnoha armád, stále však náleží mezi prvotřídní bojovníky. Jejich moudrost a ctnost jim také propůjčuje určité podivuhodné schopnosti: paladinové mají velkou moc v boji proti magickým a nepřirozeným tvorům a většina také ovládá léčení.

Zvláštní rysy: Útok výpadem zdvojnásobuje velikost poškození rozdaného, tak přijatého. To se nevztahuje na defenzivní protivýpady. Nezemský útok této jednotky působí zničující zranění jak nemrtvým, tak také některým živým stvořením. Tato jednotka je schopna základní léčby.

Povyšuje z: Rytíř
Povyšuje na:
Cena: 58
životů: 65
Pohyby: 8
zkušeností: 150
Level: 3
Příslušnost: zákonná
IDPaladin
Schopnosti: ošetření
(image)meč
nezemský
8 - 5
zblízka
(image)dřevec
bodnutí
15 - 2
zblízka
výpad
Odolnosti:
čepel20%
bodnutí-20%
úder30%
oheň0%
chlad0%
nezemský60%
TerénBodů pohybuObrana
Hluboká voda-0%
Hory-0%
Houbový háj420%
Hrad140%
Jeskyně420%
Kopce240%
Les330%
Mokřina420%
Mělká voda420%
Neprůchozí-0%
Neschůdný-0%
Plochý140%
Pobřežní útes330%
Písek230%
Vesnice140%
Zmrzlý230%