Wesnoth logo
Wesnoth Units database

Temný čaroděj
Temná čarodějka

(image) (image)

Strach z temné magie pochází převážně z neznalosti obyčejného člověka. Temní čarodějové začali pronikat do tajemství života a smrti, přičemž to druhé je příliš snadné působit. Jejich práce odhaluje první náznaky spojení mezi duší a netečnou hmotou; těchto vědomostí využívají k manipulaci tohoto svazku. Děsivé neznámo, číhající za smrtí, je poznáno a bude nakonec pochopeno.

Jakkoliv mohou konečné výsledky těchto výzkumů sloužit k vynucení si nesmrtelnosti navzdory řádu přírody, nabízí se i mnohem přímočařejší a snadnější využití. Život, který čarodějové vdechují mrtvé hmotě, může sloužit k vytvoření služebníků - služebníků, kteří mohou pracovat, ale i zabíjet, a nikdy nebudou zkoumat rozhodnutí svého pána. Tyto stvoření vykazují loajalitu, o které může jakýkoliv diktátor jen snít; to z nich činí velké lákadlo těch, kteří touží po moci.

Zvláštní rysy: Tato jednotka používá magické útoky, které mají vždy velkou šanci zasáhnout protivníka. Nezemský útok této jednotky působí zničující zranění jak nemrtvým, tak také některým živým stvořením.

Povyšuje z: Temný učedník
Povyšuje na: Lich Nekromant
Cena: 32
životů: 48
Pohyby: 5
zkušeností: 90
Level: 2
Příslušnost: chaotická
IDDark Sorcerer
Schopnosti:
(image)hůl
úder
4 - 3
zblízka
(image)vlna mrazu
chlad
13 - 2
na dálku
magické
(image)vlna tmy
nezemský
9 - 2
na dálku
magické
Odolnosti:
čepel0%
bodnutí0%
úder0%
oheň0%
chlad0%
nezemský20%
TerénBodů pohybuObrana
Hluboká voda9920%
Hory360%
Houbový háj250%
Jeskynní hradba9940%
Jeskyně240%
Kopce250%
Les250%
Louka140%
Mokřina320%
Mělká voda320%
Písek230%
Rokle9920%
Sníh320%
Vesnice160%