Kutsal Şövalye

(image)

En yüksek erdemi temsil eden Kutsal Şövalyeler, krala ve taca değil, kendilerini ideallere adadıklarına yemin ettiler; şövalyelik ve iyi olan her şeyin sorumluluğu. Dünyanın bütün ordularında hizmet verebilirler, ancak ilk bağlılıkları çoğu zaman kendilerinin oluşturduğu gruplarına dayanır; siyasi ve kültürel sınırları aşan gizli, manastır düzenleri. Yöneticiler bazen onlara karşı temkinli davranırlar, çünkü paladinlerin sadakati ancak derebeyliğin görünür erdemi kadar güçlüdür.

Kutsal Şövalyeler genellikle çoğu orduyu savunan "Büyük Şövalyeler" kadar korkutucu değildir, ancak yine de birinci sınıf savaşçılardır. Ek olarak, onların bilgeliği ve dindarlığı bu savaşçı keşişlere bazı ilginç yetenekler verir; büyülü veya doğal olmayan şeylerle savaşmakta çok güçlüdür ve çoğunun tıp ve şifa konusunda biraz yetenekleri vardır.

Special Notes: Using a charging attack doubles both damage dealt and received; this does not affect defensive retaliation. This unit’s arcane attack deals tremendous damage to magical creatures, and even some to mundane creatures. This unit is capable of basic healing. This unit has a defense cap on certain terrain types — it cannot achieve a higher defense rating on mixed terrains with such terrain types.

(portrait)

Information

Advances from: Şövalye
Advances to:
Cost: 58
HP: 65
Moves: 8
XP: 150
Seviye: 3
Yönelim: adil
Id: Paladin
Abilities: tedavi +4

Attacks (damage × count)

(image)kılıç
yakın
8 × 5
gizemli
(image)kargı
yakın
15 × 2
delme
yükleme

Dirençler

(icon) kesme20% (icon) delme-20%
(icon) darbe30% (icon) ateş0%
(icon) soğuk0% (icon) gizemli60%

Terrain

TerrainMovement CostDefense
(icon) Bataklık420%
(icon) Dağlar0%
(icon) Derin Su0%
(icon) Donmuş230%
(icon) Düz140%
(icon) Kale140%
(icon) Kayalık Sahil330%
(icon) Kum230%
(icon) Köy140%
(icon) Mantar420%
(icon) Mağara420%
(icon) Orman330%
(icon) Sahte Örtü0%
(icon) Sığ Su420%
(icon) Tepeler240%
(icon) Yürünmez0%
Last updated on Wed Mar 20 02:42:01 2024.