Kutsal Şövalye

(image)

En yüksek erdemi temsil eden Kutsal Şövalyeler, krala ve taca değil, kendilerini ideallere adadıklarına yemin ettiler; şövalyelik ve iyi olan her şeyin sorumluluğu. Dünyanın bütün ordularında hizmet verebilirler, ancak ilk bağlılıkları çoğu zaman kendilerinin oluşturduğu gruplarına dayanır; siyasi ve kültürel sınırları aşan gizli, manastır düzenleri. Yöneticiler bazen onlara karşı temkinli davranırlar, çünkü paladinlerin sadakati ancak derebeyliğin görünür erdemi kadar güçlüdür.

Kutsal Şövalyeler genellikle çoğu orduyu savunan "Büyük Şövalyeler" kadar korkutucu değildir, ancak yine de birinci sınıf savaşçılardır. Ek olarak, onların bilgeliği ve dindarlığı bu savaşçı keşişlere bazı ilginç yetenekler verir; büyülü veya doğal olmayan şeylerle savaşmakta çok güçlüdür ve çoğunun tıp ve şifa konusunda biraz yetenekleri vardır.

Özel Bilgiler: Yükleme saldırısının kullanılması verilen ve alınan hasarı ikiye katlar; ancak savunmada aynı tepkimeye yol açmaz. Bu birimin gizemli saldırısı yarı ölülere ve hatta bazı yaratıklara karşı çok büyük hasarlar verir. Bu birim temel tedavileri yapabilir.Bu birim bazı arazi türlerinde bir savunma kapasitesine sahiptir — böyle bir arazi türünü içeren karma arazilerde bu birim daha yüksek bir savunma oranı elde edemez.

(portrait)

Information

Şundan terfi eder: Şövalye
Şuna terfi eder:
Cost: 58
HP: 65
Moves: 8
XP: 150
Seviye: 3
Yönelim: adil
Id: Paladin
Yetenekler: tedavi +4

Saldırılar (damage × count)

(image)kılıç
yakın
8 × 5
gizemli
(image)kargı
yakın
15 × 2
delme
yükleme

Dirençler

(icon) kesme20% (icon) delme-20%
(icon) darbe30% (icon) ateş0%
(icon) soğuk0% (icon) gizemli60%

Arazi

AraziHareket BedeliSavunma
(icon) Bataklık420%
(icon) Dağlar0%
(icon) Derin Su0%
(icon) Donmuş230%
(icon) Düz140%
(icon) Kale140%
(icon) Kayalık Sahil330%
(icon) Kum230%
(icon) Köy140%
(icon) Mantar420%
(icon) Mağara420%
(icon) Orman330%
(icon) Sahte Örtü0%
(icon) Sığ Su420%
(icon) Tepeler240%
(icon) Yürünmez0%
Last updated on Wed Jun 29 02:27:23 2022.