Strieborný mág / Strieborná mágyňa

(image) (image)

Mnohé cesty magického štúdia vedú k rozmanitým koncom. Strieborný mág sa oddal štúdiu síl, ktoré držia realitu pohromade, a podarilo sa mu odhaliť tajomstvá, ktoré presahujú predstavivosť väčšiny ľudí. Strieborní mágovia často vystupujú ako mudrci a potulní mystici, a ich konanie je často nepochopiteľné aj pre ich kolegov. Hoci sú užitoční v boji, zostávajú podivínmi a samotármi.

V skutočnosti predstavujú strieborní mágovia akýsi rád v rámci magického cechu, ktorý chráni vlastné tajomstvá aj pred kolegami. Jedným z týchto tajomstiev je schopnosť prekonávať veľké vzdialenosti rýchlejšie, ako je to možné bežnou chôdzou či behom. Členovia rádu strieborných mágov o týchto záležitostiach odmietajú diskutovať aj s ostatnými mágmi a keď sa náhodu niekomu podarilo takéhoto mága pristihnúť pri práci, tak sa zvyčajne k tejto skúsenosti nechcel vracať.

Strieborní mágovia sú telesne zdatnejší ako väčšina mágov a ich schopnosti sú v boji neoceniteľné, ak sa rozhodnú ich použiť v akcii.

Poznámky: Strieborní mágovia sú prispôsobení životu s mágiou, čo ich robí obzvlášť odolnými voči nefyzickým útokom. Útoky tejto jednotky sú magické, preto majú vždy veľkú šancu zasiahnuť súpera. Táto jednotka sa dokáže počas jedného kroku premiestniť z jednej neobsadenej spriatelenej dediny do druhej.

(portrait)
(portrait)

Information

Povýšený z: Červený mág
Povýši sa na:
Cost: 59
HP: 48
Moves: 6
XP: 150
Úroveň: 3
Príslušnosť: neutrál
Id: Silver Mage
Schopnosti: teleport

Útoky (damage × count)

(image)bojová palica
zblízka
7 × 2
tupý
(image)strela
na diaľku
9 × 4
oheň
magický

Odolnosti

(icon) sečný0% (icon) bodný0%
(icon) tupý0% (icon) oheň50%
(icon) mráz50% (icon) mystický20%

Terén

TerénCena pohybuObrana
(icon) Dedina160%
(icon) Falošné odkrývanie0%
(icon) Hlboká voda0%
(icon) Hory360%
(icon) Hrad160%
(icon) Huby250%
(icon) Jaskyňa240%
(icon) Kopce250%
(icon) Les250%
(icon) Močiar320%
(icon) Nepriechodné0%
(icon) Piesok230%
(icon) Plytká voda320%
(icon) Pobrežný útes230%
(icon) Rovina140%
(icon) Zamrznuté320%
Last updated on Wed May 25 02:26:33 2022.