Paladin

(image)

Paladinové jsou nejoddanější z rytířů, kteří nezasvětili své zbraně službě králi a koruně, nýbrž samotným ideálům – rytířskosti a službě všemu, co je dobré. Neslouží ve světských armádách; spíše se organizují podle vlastní vůle, obvykle do tajných mnišských řádů, které se nacházejí na pomezí politických a kulturních hranic. Vládce to částečně zneklidňuje – věrnost paladinů závisí na jejich ctnosti, což nemusí být tak snadno dosažitelná hodnota. Vladaři, jejichž mysl se ubírá temnějšími cestičkami, se nezřídka pokoušejí jejich řady ponížit a rozmělnit, ve zřídkavějších případech pak vymýšlejí různé lsti, aby si uchovali jejich pevnou oddanost.

Paladinové nejsou tak strašlivými válečníky jako velcí rytíři, elitní jednotky mnoha armád, stále však náleží mezi prvotřídní bojovníky. Jejich moudrost a ctnost jim také propůjčuje určité podivuhodné schopnosti: paladinové mají velkou moc v boji proti magickým a nepřirozeným tvorům a většina také ovládá léčení.

Zvláštní rysy: Útok výpadem zdvojnásobuje velikost poškození rozdaného, tak přijatého. To se nevztahuje na defenzivní protivýpady. Nezemský útok této jednotky působí zničující zranění jak nemrtvým, tak také některým živým stvořením. Tato jednotka je schopna základní léčby. Tato jednotka má obranný limit na určitý typ terénu — nemůže dosáhnout vyššího obranného hodnocení na smíšených terénech, které se z tohoto typu terénu skládají.

(portrait)

Information

Povyšuje z: Rytíř
Povyšuje na:
Cost: 58
HP: 65
Moves: 8
XP: 150
Úroveň: 3
Příslušnost: zákonná
Id: Paladin
Schopnost: ošetření

Útoky (damage × count)

(image)meč
zblízka
8 × 5
nezemský
(image)dřevec
zblízka
15 × 2
bodnutí
výpad

Odolnosti

(icon) čepel20% (icon) bodnutí-20%
(icon) úder30% (icon) oheň0%
(icon) chlad0% (icon) nezemský60%

Terén

TerénCena pohybuObrana
(icon) Falešné zahalení tmou0%
(icon) Hluboká voda0%
(icon) Hory0%
(icon) Houby420%
(icon) Hrad140%
(icon) Jeskyně420%
(icon) Kopce240%
(icon) Les330%
(icon) Močál420%
(icon) Mělká voda420%
(icon) Neschůdný0%
(icon) Plochý140%
(icon) Pobřežní útes330%
(icon) Písek230%
(icon) Vesnice140%
(icon) Zmrzlý230%
Last updated on Wed Aug 10 02:25:05 2022.