Wesnoth logo
Wesnoth Units database

Temný čarodejník
Temná čarodejnica

(image) (image)

Strach z čiernej mágie pochádza do značnej miery z toho, ako málo bežný človek o tomto umení vie. Černokňažníci sú tí, čo poodhalili niektoré tajomstvá života a smrti - hlavne to druhé je relatívne jednoducho zariadiť. Ich snahy dávajú nahliadnuť do spojení medzi dušou a neživou hmotou, z čoho vznikajú prvé úspešné experimenty s manipuláciou tohto spojenia. Takéto metódy dávajú nahliadnuť do toho strašného neznáma, ktoré je po smrti človeka.

Napriek všetkým snahám použiť mágiu na vybojovanie si vlastnej nesmrteľnosti, prvé výsledky ich pokusov vedú k okamžitým, no o to nepríjemnejším využitiam. Vdýchnutie života do mŕtvej hmoty či tela im dokáže zabezpečiť služobníkov, ktorí dokážu nielen pracovať ale aj zabíjať. Títo služobníci sa nikdy nepostavia proti svojmu pánovi. Sú to stvorenia s takou lojalitou, ktorú by im závidel nejeden absolutistický vládca, a tak nečudo, že praktiky čiernej mágie sú veľmi lákavé pre všetkých, čo túžia po moci.

Poznámky: Útoky tejto jednotky na diaľku sú magické, preto majú vždy veľkú šancu zasiahnuť súpera. Mystický útok tejto jednotky spôsobuje obrovské zranenia magickým bytostiam, a nejaké aj obyčajným.

Povýšený z: Temný učeň
Povýši sa na: Kostej Černokňažník
Cena: 32
Životy: 48
Pohyb: 5
Skúsenosti: 90
Úroveň: 2
Príslušnosť: chaos
IDDark Sorcerer
Schopnosti:
(image)bojová palica
tupý
4 - 3
zblízka
(image)mrazivá vlna
mráz
13 - 2
na diaľku
magický
(image)tieňová vlna
mystický
9 - 2
na diaľku
magický
Odolnosti:
sečný0%
bodný0%
tupý0%
oheň0%
mráz0%
mystický20%
TerénCena pohybuObrana
Dedina160%
Hlboká voda-0%
Hory360%
Hrad160%
Hubový porast250%
Jaskyňa240%
Kopce250%
Les250%
Močiar320%
Neprekročiteľné-0%
Nepriechodné-0%
Piesok230%
Plytká voda320%
Pobrežný útes230%
Rovina140%
Zamrznuté320%