Wesnoth logo
Wesnoth Units database

Stříbrný mág
Stříbrná magyně

(image) (image)

Mnoho cest, které si mág může zvolit ke svým studiím, vede k mnoha rozdílným cílům. Často považováni za mudrce či potulné mystiky, stříbrní mágové sledují cíle, které jsou nejasné i jejich vlastním kolegům. A i přes jejich pomoc magisteriu, které využívá jejich služeb na bitevním poli, zůstávají stříbrní mágové spíše stranou.

V podstatě se dá říct, že mají v řadách mágů svůj vlastní řád, který tají některé jejich dovednosti před ostatními kolegy. Jednou z nich je i schopnost překlenout velké vzdálenosti mnohem větší rychlostí, než by kdo dokázal pěšky. Členové řádu Stříbrných mágů se odmítají o svých schopnostech bavit s ostatními mágy a při vzácných příležitostech, kdy jiní mágové slídili po jejich práci, opustili toto snažení a nikdy více se o něm již nezmínili.

Stříbrní mágové jsou obvykle fyzicky zdatnější než jejich kolegové a použití jejich dovedností na bitevním poli je nepopiratelným přínosem - pokud je ale nejdříve někdo dokáže k akci přimět.

Zvláštní rysy: Stříbrní mágové mají vysokou odolnost proti mnoha formám magie. Tato jednotka používá magické útoky, které mají vždy velkou šanci zasáhnout protivníka. Tato jednotka se dokáže v okamžiku přemístit z jedné spřátelené vesnice do druhé.

Povyšuje z: Červený mág
Povyšuje na:
Cena: 59
životů: 48
Pohyby: 6
zkušeností: 150
Level: 3
Příslušnost: neutrální
IDSilver Mage
Schopnosti: teleportace
(image)hůl
úder
7 - 2
zblízka
(image)střela
oheň
9 - 4
na dálku
magické
Odolnosti:
čepel0%
bodnutí0%
úder0%
oheň50%
chlad50%
nezemský20%
TerénBodů pohybuObrana
Hluboká voda-0%
Hory360%
Houbový háj250%
Hrad160%
Jeskyně240%
Kopce250%
Les250%
Mokřina320%
Mělká voda320%
Neprůchozí-0%
Neschůdný-0%
Plochý140%
Pobřežní útes230%
Písek230%
Vesnice160%
Zmrzlý320%