Wesnoth logo
Wesnoth Units database

Strieborný mág
Strieborná mágyňa

(image) (image)

Mnohé cesty magického štúdia vedú k rozmanitým koncom. Strieborný mág sa oddal štúdiu síl, ktoré držia realitu pohromade, a podarilo sa mu odhaliť tajomstvá, ktoré presahujú predstavivosť väčšiny ľudí. Strieborní mágovia často vystupujú ako mudrci a potulní mystici, a ich konanie je často nepochopiteľné aj pre ich kolegov. Hoci sú užitoční v boji, zostávajú podivínmi a samotármi.

V skutočnosti predstavujú strieborní mágovia akýsi rád v rámci magického cechu, ktorý chráni vlastné tajomstvá aj pred kolegami. Jedným z týchto tajomstiev je schopnosť prekonávať veľké vzdialenosti rýchlejšie, ako je to možné bežnou chôdzou či behom. Členovia rádu strieborných mágov o týchto záležitostiach odmietajú diskutovať aj s ostatnými mágmi a keď sa náhodu niekomu podarilo takéhoto mága pristihnúť pri práci, tak sa zvyčajne k tejto skúsenosti nechcel vracať.

Strieborní mágovia sú telesne zdatnejší ako väčšina mágov a ich schopnosti sú v boji neoceniteľné, ak sa rozhodnú ich použiť v akcii.

Poznámky:Strieborní mágovia sú tesne prispôsobený životu s mágiou, čo ich robí obzvlášť odolnými voči nefyzickým útokom. Útoky tejto jednotky na diaľku sú magické, preto majú vždy veľkú šancu zasiahnuť súpera. Táto jednotka sa dokáže počas jedného kroku premiestniť z jednej neobsadenej spriatelenej dediny do druhej.

Povýšený z: Červený mág
Povýši sa na:
Cena: 59
Životy: 48
Pohyb: 6
Skúsenosti: 150
Úroveň: 3
Príslušnosť: neutrál
IDSilver Mage
Schopnosti: teleport
(image)palica
tupý
7 - 2
zblízka
(image)strela
oheň
9 - 4
na diaľku
magický
Odolnosti:
sečný0%
bodný0%
tupý0%
oheň50%
mráz50%
mystický20%
TerénCena pohybuObrana
Dedina160%
Hlboká voda9920%
Hory360%
Hubový porast250%
Jaskyňa240%
Kopce250%
Les250%
Lúka140%
Močiar320%
Piesok230%
Plytká voda320%
Sneh320%
Stena jaskyne9940%
Trhlina9920%