Wesnoth logo
Wesnoth Units database

Stříbrný mág
Stříbrná magyně

(image) (image)

Mnoho cest, které si mág může zvolit ke svým studiím, vede k mnoha rozdílným cílům. Často považováni za mudrce či potulné mystiky, stříbrní mágové sledují cíle, které jsou nejasné i jejich vlastním kolegům. A i přes jejich pomoc magisteriu, které využívá jejich služeb na bitevním poli, zůstávají stříbrní mágové spíše stranou.

V podstatě se dá říct, že mají v řadách mágů svůj vlastní řád, který tají některé jejich dovednosti před ostatními kolegy. Jednou z nich je i schopnost překlenout velké vzdálenosti mnohem větší rychlostí, než by kdo dokázal pěšky. Členové řádu Stříbrných mágů se odmítají o svých schopnostech bavit s ostatními mágy a při vzácných příležitostech, kdy jiní mágové slídili po jejich práci, opustili toto snažení a nikdy více se o něm již nezmínili.

Stříbrní mágové jsou obvykle fyzicky zdatnější než jejich kolegové a použití jejich dovedností na bitevním poli je nepopiratelným přínosem - pokud je ale nejdříve někdo dokáže k akci přimět.

Zvláštní rysy: Stříbrní mágové mají vysokou odolnost proti mnoha formám magie. Tato jednotka používá magické útoky, které mají vždy velkou šanci zasáhnout protivníka. Tato jednotka se dokáže v okamžiku přemístit z jedné spřátelené vesnice do druhé.

Information

Povyšuje z: Červený mág
Povyšuje na:
Cena: 59
životů: 48
Pohyby: 6
zkušeností: 150
Level: 3
Příslušnost: neutrální
IDSilver Mage
Schopnosti: teleportace

Útoky (damage - count)

(image)hůl
zblízka
7 - 2
úder
(image)střela
na dálku
9 - 4
oheň
magické

Odolnosti

(icon) čepel0% (icon) bodnutí0%
(icon) úder0% (icon) oheň50%
(icon) chlad50% (icon) nezemský20%
 
(portrait)
 
(portrait)

Terén

Bodů pohybu
TerénObrana
(icon) Hluboká voda-0%
(icon) Hory360%
(icon) Houby, háj250%
(icon) Hrad160%
(icon) Jeskyně240%
(icon) Kopce250%
(icon) Les250%
(icon) Mokřina320%
(icon) Mělká voda320%
(icon) Neschůdný-0%
(icon) Plochý140%
(icon) Pobřežní útes230%
(icon) Písek230%
(icon) Vesnice160%
(icon) Zmrzlý320%